Antagna till Vasa gymnasium hösten 2018

 

Totalt antagna 56 nya studerande, nedan 48 som tillåter publicering på Internet, därtill kommer 8 studerande som inte tillåter publicering av namn.

Aaltonen Fanni, Bergfolk Jesper, Boot Elliot, Byskata Samu, Crotts Karl, Dahlström Wilma, Ehrström Elin,  Ekman Benjamin, Fant Hannes, Finnilä-Broman Edda, Foxell Ida, Fredman Cassandra, Hautamäki David, Hjort Max, Holm Alicia, Häggblom Annabell, Kesti Filip, Klaavu Emil, Kulju Robin, Kuokkala, Viivi, Kärkkäinen Oliver, Lerstrand Rasmus, Lindfors Linus, Loo Casper,  Lundberg Albin, Långström Josefina, Lähde Salla, Lähteenmäki Emma, Löfholm Ronja, Neovius Nicolina, Nyman Helga, Nyman Nora, Palola Martta, Pellas Elin, Peltonen Nellie, Peurala Aurora, Puhakainen Auriina, Puisto Emilia, Rantala Wiljam, Rimpilä Rasmus, Rinta-Jouppi Heidi, Rönn Emil, Savioja Anthony, Snellman Emilia, Valencia Martinez Florence, Wentjärvi Oskar, von Walzel Carl, Österblad Jenna.

Alla antagna kommer att få brev hem med information om hur studieplatsen antas.

Ev. frågor riktas till rektor Anne Levonen, tfn. 040-5666 301.